Mormelari raamatukorvike magamistoa põrandal…


Epp Petrone "Roheliseks kasvamine"

Posted in Uncategorized by mormelar on November 6, 2009

Üks raamat, mida on tegelikult raske iseloomustada.

Ühelt poolt, kümme punkti! Et keegi viitsib sellist raamatut kirjutada – sebida trükis ümbertöödeldud paberist, vormistada kõik sellised mõtted paberile ja ühtlasi ka veel familiaarses ja lihtsas eneseväljenduses, mis igaühele pärale peaks jõudma. Plusspoole alla käivad kindlasti ka kokkukuhjatud lingid ja soovitused.

Teisalt…Mõni inimene võib seda ehk liiga ilukirjandusena võtta. Et selles vormis kirjutatu ei päädi faktide alla. Tahaks siiski loota, et neid esimesi, kes sellist laadi sõna just kergemini haaravad, on palju ja palju rohkem.
Samuti oli ehk liiga laialdaselt püütud kõike kajastada. See teema on nii suur ja lai, valikuid nii palju. Ma mõtlen, et kui peaksin taolise raamatu kirjutama, üritaks vist rohkem keskenduda alguse valda ja seostada kõike. See oli natuke kaootiline. Vististi sellest, et tegemist on kohandatud blogi väljavõtetega, kui olen õigesti aru saanud?
Kolmandaks oli seal palju asju, millega ma ei nõustu. Oleks vist pidanud raamatu vahele panema pisikese lipiku, kuhu need kõik üles kirjutada, sest praegu tuleb meelde vaid üks – Al Gore, kes sõidab eralennumasinatega. Kui Epp arvas, et tema kulutab oma jälge vähemalt hästi, siis mina vaidlen vastu – mees, kes nii tugevalt pooldab keskkonnakaitset, peaks just ise olema see eeskuju, kes sõidab ühistranspordiga. Minu jaoks panevad Gore’ eluviisid tema usutavuse kohe kahtluse alla.

Lõppkokkuvõtteks võib vist öelda, et kui otsida mõtlemapanevat ajaviidet ning olla selle ökotee alguses, on see võrratu raamat, millest alustada, soovitan soojalt.
Kui aga teemast juba rohkem tead, võid leida raamatu närviajava olevat – iga kahe lehekülje tagant tahaks kaasa kommenteerida või vastu vaielda, uut ja huvitavat on vähe.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: