Mormelari raamatukorvike magamistoa põrandal…


Olavi Ruitlane "Naine"

Posted in Uncategorized by mormelar on January 17, 2010

Tahtsin tolle teose puhtalt põhimõtte pärast läbi lugeda – kõik ju loevad! Panin end raamatukogus järjekorda ning ühel hommikul lippasingi sellele järgi. Läbi sai ta loetud mehega tätoveerimissalongis istudes, paremaid ja lühemaid palasid lugesin ka valjuhäälselt ette, nii et mees ja tätoveerijagi palju nalja said.

Nalja sai seal raamatus tõesti tohutult. Kohati klišeeline ja kohati isegi tõenäoliselt paljusid naisi närvi ajav tekst, aga nalja kui palju. Kuigi ta oli selline lihtne ja ratsionaalne, üldistatult öeldes – mehelik – ning lugedes lehed lendasid, jättis raamat siiski suurepärase mulje. Tohutult hea iroonia ja sõnaosavus tegid sellest raamatust millegi, mis väärib läbilugemist.

Alguses ehmatas roppus, kui see ühel hetkel vastu tuli, aga seda vaid ühe koha peal, teistes tekstides oli see pehmem ja voolavam, sobis rohkem. Stiililiselt oli tegemist ääretult huvitava teosega, kirjandusmaailmas pole see kindlasti midagi uudset, aga mulle sattus esmakordselt ette ning peale esimest võõristamast hakkas too stiil hästi istuma.

Soovitan!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: